Systémy Densitop MT a Densitop MT AS sa vyznačujú extrémnou mechanickou odolnosťou vďaka jednoliatej nášlapnej vrstve v hrúbke 6-8 mm, ktorá je pevne zrastená s betónom. Vďaka vysokej pevnosti v tlaku (100-110 MPa) je systém vysoko odolný voči obrusu, vrypom, prieškrabcom a prierazom.

Systém Densitop MT rieši problém náchylnosti priemyselných podláh k poškodeniu, ktoré je spôsobené ťažkou alebo inak náročnou prevádzkou. Preto je vhodný tam, kde je podlaha namáhaná napríklad pojazdom tvrdými plastovými alebo kovovými kolieskami vozíkov, pojazdom ťažkej mechanizácie, prípadne ťahaním ťažkých bremien a gitterboxov. Je tiež odolný voči kovovým zbytkom a pádom bremien. V neposlednej rade je Densitop MT vysoko teplotne odolný, je vhodný do mraziarní, ale tiež napríklad do pekární alebo prevádziek, ktoré sú vystavené účinkami zvárania. Vďaka svojej odolnosti a dobrej čistiteľnosti je vhodný tiež do potravinárských prevádzok.

Nasledujúce obrázky dokumentujú niektoré prípady poškodenia bežne používaných podláh v porovnaní s podlahou Densitop MT.